Téma týdne

Osudový dopis

21. března 2018 v 15:48 | Alf


Psaní dopisů se člověk neučí. To buď umí, nebo neumí. Ovšem začátky pokusů o smysluplný dopis bývají různorodé. Kupříkladu v mých mladších pubertálních letech, kdy se mladý občánek snaží jakkoliv na sebe upozornit nejen hlasitým projevem, ale i písemným, byl můj prvotní pokus o sepsání důležitého dopisu řádně oceněn. Vyhazovem ze školy.

..A o nic jiného se nestarat.

6. února 2018 v 14:57
A proč taky? Bylo by příjemné se nestarat o nic, všechno nám dnes připomínají chytré telefony, emaily anebo pes, který svým smutným pohledem do prázdné misky naznačuje, že je čas na další nášup granulí.

Zrovna dnes mi přišlo psaní. Velice ráda dostávám obálky, ale ne ty, které se musejí platit. Tak to máme asi všichni. Nepotkala jsem ani jednoho člověka, který by jásal nad poštovní doručovatelkou a s vítacím procesím si šel pro psaní od elektráren, vodáren, nebo plynáren. V období sčítání ročních spíše nedoplatků než přeplatků bych nejradši odjela na měsíc na Madagaskar, tam by mě určitě pošťačka nenašla.
Nicméně, dnes přišlo psaní bez složenky! Úžasný! Skvělý! Otevírám obálku od obchodního řetězce Billa a čtu..

Když musíš, tak musíš..

24. ledna 2018 v 23:35"Když musíš, tak musíš." A tak posílám článek na téma Čeho se bojíte. Jelikož je zde hodně článků na závažná témata života a smrti, ráda bych odlehčila melancholickou náladu.

Bojím se toho, že v průběhu celovečerního filmu, kdy se pohodlně usadíme u televize, nastane už jen nudná reklamní přestávka. To známe všichni. Vždycky je, vždycky ji tam nastrčí a snaží se výběrem reklam co nejlépe zacílit na koncové uživatele. A my vždycky místo abychom práci reklamních agentur oceňovali a spořádaně seděli s nohama u sebe a hltali každé slovo v reklamě, protočíme oči v sloup a procento naštvanosti našeho nervového systému stoupá do výšin. To asi výrobci nechtěli. A tak se přidá i majitel televizní stanice a všemu dodá ještě korunu tím, že reklamní přestávku nařídí vysílat ve zvýšené hlasitosti. Nedávno snad zrovna odhlasovali, že hlasitost se u reklam zvyšovat nemá, ale mám dojem, že pauza co pauza ve filmu je o 0,05 decibelu více. To mi nikdo nevymluví.

Boj

31. října 2017 v 12:35

(Toto téma týdne si nemůžu nechat ujít.. přidávám svou trošku dat do sběrny a děkuji za přečtení, případně za okomentování. Bo učený z nebe nespadl a dle mého článku s názvem "Přežijeme základní školu" nejspíš do základky opět patřím.)

Právě ve chvíli, kdy zaplňuju prázdnou stránku myšlenkami na téma boj mě napadá spíše jiný nadpis. Život je pes.
Můj poklidný růst v dospěláka s příjemným dětstvím a občasnými výhybkami jiným než normálním směrem nabral v posledních měsících obrátky a tak slovo boj slýchám ze všech stran. Na otázku jak se dnes mám odpovídám obligátním Život je pes a pes má v genech boj. No tak zatím žiju a bojuju. Ale doteď sama nevím za co.
 
 

Reklama