Alfovy postřehy

Tip na Valentýna

7. února 2018 v 11:41
Právě mi přišel email od knižního klubu. Stálo v něm:
"Oslavte s námi sv.Valentýna knižním dárkem, který nikdy nezklame! Jako tu nejlepší inspiraci máme pro Vás doporučení našich čtenářů."
A pod tím výčet tří knih včetně ilustrace a popisu o čem asi jsou.

Že by sestra z Malmacku?

24. ledna 2018 v 20:06
Kdysi jsme se přestěhovali s manželem do řadového domku, který má snad jedinou nevýhodu a to, že má zvláštní složení nosné stěny (patrně z polystyrenu) se sousedkou, která svou hluchotu kompenzuje hlasitým řevem.
Člověk se s tím nějak naučil žít, nevnímat to. Občas mě to ale překvapí, a dneska jsem jako Alenka v říši divů..

Návod na všechno

5. listopadu 2017 v 15:16
Otevřela jsem katalog knih.
Na tuhle chvíli se těším. Uvařím si kafe, hodím přes sebe teplou deku a jen s očima vykukujíc listuji časopisem.
Většina titulů mě zajímá, přemýšlím, kam to všechno dát. Naše knihovna v patře už je plná a tak k časopisu otevírám i notebook na stránce prodejce s nábytkem. Pak přemýšlím, jestli k večeři uvařím manželovi něco lepšího a takto načatého ho postavím před hotovou věc, respektive hotovou knihovnu.
Obličej, který nastane si můžu vybavit i teď a tak notebook zase zavírám a o svíčkové si živitel rodiny může nechat zdát. Ostatně o tom dalším také.

Každému občas zaskočí, ale...

1. listopadu 2017 v 20:40
Mě například naposledy zaskočilo sousto výborného sushi, na kterém jsem si pochutnávala zrovna nedávno.
Zvoní mi mobil. Už úvodní melodie soundtracku ze Star wars mi prozrazuje, že volá syn a tato úvodní hudba nikdy nevěstí nic dobrého. Jednoduše. Protože pokud mi moje dítě nevolá, nic nechce, nic neřeší a je mu fajn.

Zasloužená dovolená

31. října 2017 v 11:21
A je tu vrchol léta. Kdo neprožil svoji vytouženou dovolenou během první poloviny, jistě se těšíc na druhou půlku pomalu vyhledává destinaci, kde si odloží na chvíli tělo a zrak spočine na krásách Čech, nebo jiných zemí. Každému podle libosti.
Mě připomíná letní shon dovolené, nabídky cestovek a vyskakující okna z booking.com napadající nervový systém stejně důkladně jako ten předvánoční, potažmo Vánoce a svátky klidu, chcete-li.

8 z 10 žen nenávidí žehlení

31. října 2017 v 11:20

Je tomu skutečně tak. A já jsem jedna z těch osmi. V podstatě si toto tvrzení ověřit nemůžu, poněvadž jsem ještě nenarazila na ty 2 z 10. Kohokoliv se zeptám, jestli se těší na žehlení plného kopce prádla, například po návratu z dovolené, na mě vyvalí oči a myslí si něco o bláznovi.

5 dní s cizincem

31. října 2017 v 11:19
A je to tu..
Dílo, které započal můj synátor, jest dokonáno. Pro vás, co netušíte, přečtěte si nejdříve kapitolu s názvem "Máte email".

Máte EMAIL!

31. října 2017 v 11:18

Píp... Píp... Telefon mi dává najevo, že mi přišla emailová pošta.
Otráveně otevírám, protože poslední dobou mojí poštu zaplavují samé spamy, lákající na nákup zajímavě laciných výrobků, dále faktury na zaplacení internetu, reklamy na bezva slevy, faktury za telefon, a podobné zajímavé emaily, které určitě snesou odklad..

Kdopak to klepe?

31. října 2017 v 11:17

Děti jsou profesionálové ve svém umění, kterak dostat dospělého do úzkých. V jednom takovém případu si díkybohu už matně vybavuji, jak jsem zůstala bez schopnosti cokoliv říct, můj syn mi sebral vítr z plachet, v době, kdy jsem to nejvíce potřebovala.

Přežijeme základní školu?

31. října 2017 v 11:16

My věkem starší jsme, alespoň doufám, prošli základní školou. Máme nejrůznější vzpomínky, příjemné i ty méně příjemné a když nám někdo připomene léta ve školních lavicích, nejednomu z nás se vykouzlí na rtech úsměv a vzpomínky na nejvýraznější učitele a učitelky.

2 věci, které si nevybereme

31. října 2017 v 11:10

Ono jich možná bude na světě víc, vnímavější jedinci už nyní ví o dalších pěti, deseti.. já mám ale na mysli dvě. Základní klišé. Tchýně a soused.

Úvodem

31. října 2017 v 11:00
Po letech odříkání a hledání smyslu v blogu jsem dospěla k názoru, že kdo nic nezkusí, na nic nepřijde. Nechci a neumím učit a předávat mé poznatky z nových zkušeností, protože se nepovažuji za experta ani v jednom oboru. Co jsem vystudovala, tím se také živím a nedělám to (myslím a doufám) špatně. Nicméně v tomto oboru je spousta jiných kapacit, se kterými když se postavím vedle na podium, uvidím tak maximálně chloupky u jejich kotníků. A tak proto se do jejich práce nehrabu a ani se o to pokoušet nebudu.
 
 

Reklama