Leden 2018

Když musíš, tak musíš..

24. ledna 2018 v 23:35 Téma týdne"Když musíš, tak musíš." A tak posílám článek na téma Čeho se bojíte. Jelikož je zde hodně článků na závažná témata života a smrti, ráda bych odlehčila melancholickou náladu.

Bojím se toho, že v průběhu celovečerního filmu, kdy se pohodlně usadíme u televize, nastane už jen nudná reklamní přestávka. To známe všichni. Vždycky je, vždycky ji tam nastrčí a snaží se výběrem reklam co nejlépe zacílit na koncové uživatele. A my vždycky místo abychom práci reklamních agentur oceňovali a spořádaně seděli s nohama u sebe a hltali každé slovo v reklamě, protočíme oči v sloup a procento naštvanosti našeho nervového systému stoupá do výšin. To asi výrobci nechtěli. A tak se přidá i majitel televizní stanice a všemu dodá ještě korunu tím, že reklamní přestávku nařídí vysílat ve zvýšené hlasitosti. Nedávno snad zrovna odhlasovali, že hlasitost se u reklam zvyšovat nemá, ale mám dojem, že pauza co pauza ve filmu je o 0,05 decibelu více. To mi nikdo nevymluví.


Že by sestra z Malmacku?

24. ledna 2018 v 20:06 Alfovy postřehy
Kdysi jsme se přestěhovali s manželem do řadového domku, který má snad jedinou nevýhodu a to, že má zvláštní složení nosné stěny (patrně z polystyrenu) se sousedkou, která svou hluchotu kompenzuje hlasitým řevem.
Člověk se s tím nějak naučil žít, nevnímat to. Občas mě to ale překvapí, a dneska jsem jako Alenka v říši divů..