Máte EMAIL!

31. října 2017 v 11:18 |  Alfovy postřehy

Píp... Píp... Telefon mi dává najevo, že mi přišla emailová pošta.
Otráveně otevírám, protože poslední dobou mojí poštu zaplavují samé spamy, lákající na nákup zajímavě laciných výrobků, dále faktury na zaplacení internetu, reklamy na bezva slevy, faktury za telefon, a podobné zajímavé emaily, které určitě snesou odklad..

Tento mě ale zaujal už na první pohled. Byl od syna ze školy.
Začínal docela mile..
" Velice Vám děkujeme za vstřícnost".. cože? k čemu jsem se kam zase upsala, snažím se vzpomínat na dobu minulou, kdy jsem působila ve třídě jako tlumočník spokojenosti, spíše nespokojenosti rodičů ku ředitelce. Nic mě nenapadá.
Mail pokračuje.. " Zasíláme Vám bližší informace týkající se příjezdu skupiny a následného ubytování".. začínám přemýšlet o mé příčetnosti, pak mě napadá, aha, omyl. Ok, napíšu jim, že se spletli. Ale pak čtu dál..
" Děti k výměnnému pobytu přijedou dne toho a toho.. a bližší informace podá škola."
???
???
???
Jediné, co mě zrovna napadá je fakt, že se můj syn účastnil zájezdu do Anglie a pár dní bydlel v náhradní rodině. Nicméně se jednalo o klasický zájezd, námi kompletně hrazený. Asi v tom bude mít moje dítě prsty. Začíná mi stoupat krev do hlavy, když znovu pročítám řádky od zástupkyně ředitelky a pak mi to dochází..
Syn bez mého vědomí ve škole určitě něco slíbil. Okamžitě mu volám.
" Ty jsi ve škole učitelce něco slíbil? Píše mi email o nějakých dětech, které přijedou.."
Natahuje, zjistil, že takové věci by asi bylo záhodno předem doma probrat, než se k něčemu upíše sám ve škole, a tak to zkouší.. " no, já jen řekl, že možná ubytujeme jednoho kluka z cizí země.."
Berou mě mrákoty..
" Co jsi to...?"
Vydýchávám situaci a zjišťuju termín příjezdu. Za 14 dní!!!
Než definitivně omdlím, přemýšlím, co se dá udělat.
Nic.
Přijede k nám chlapec z Turecka, a bude u nás týden bydlet.
Začíná období šílenství, co s ním budeme dělat a jak se s ním hlavně domluvíme.. co bude jíst a kde bude spát a jak se s ním DOMLUVÍME! Jak skloubíme náš program s jeho návštěvou a jak se s ním proboha D-O-M-L-U-V-Í-M-E!
Uklidňuje mě až další email od paní učitelky, která mi podává bližší informace, že máme být v klidu, v nejhorším případě máme na komunikaci GOOGLE překladač.
Tím mě neskutečně uklidnila...

Z toho plyne, Emaily radši vůbec neotvírat, snesou odklad. Bez vyjímky.
Otevírám GOOOGLE překladač a píšu "AHOJ" a přeložit do turečtiny - píše mi to SALEM!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama