Kdopak to klepe?

31. října 2017 v 11:17 |  Alfovy postřehy

Děti jsou profesionálové ve svém umění, kterak dostat dospělého do úzkých. V jednom takovém případu si díkybohu už matně vybavuji, jak jsem zůstala bez schopnosti cokoliv říct, můj syn mi sebral vítr z plachet, v době, kdy jsem to nejvíce potřebovala.

Dítko bylo ještě malé a tak se občas stalo, že jsme doma probírali nejrůznější věci, kterým přece to malé dítě nemůže rozumět. Tak tohle si vážně nikdy nemyslete. Děti jsou chytré už jakmile vykouknou na svět. , kdy se chystáte na chvíli klidu, kdy ten relax skutečně potřebujete, spustí nezastavitelnou árii s úmyslem dožadovat se pozornosti stůj co stůj. , kdy máte doma náladu na intimnější část manželského života, pokud vůbec ještě máte sílu po poslechu poněkud zkomoleného Beethovena ve vaší dětské posteli. , kdy je potřeba být zticha, když se snažíte ukázat babičkám a známým, jak umí krásně říct máma a táta a , kdy mluvit, když to fakt není potřeba.
Jednoho krásného dne jsme potřebovali hlídání. Tchýně, doposud celkem milá, bezproblémová, až na nějaké menší vyjímky, ale ty jsou v každé rodině, přijala naší prosbu na večerní hlídání.
Nic netuše, ani my nic netušíc,co právě nastane, zvoní u dveří. V tom se vyhrne jak velká voda synátor a s oddaným pohledem otevírá dlaň, ve které měl schovanou lentilku. Milé gesto, říkám si. Babička začíná.. " to jsi hodný, že se podělíš" a už už natahuje ruku pro lentilku, aby ji slupla.
Jenže v tom se dítě rozhodne zrovna využít svého umění, kdy ..
Pronáší s neměnným úsměvem na rtech.. " bábo, bábo, ježibábo... dám ti jedovou kuličku.."
Tchýně se otáčí na podpatku a odchází.
Z toho plyne ponaučení, že před dětmi se babičkám ježibaba neříká, ani když by vám kroužila kolem komína na koštěti. Protože děti , jak vám zpříjemnit život a my zase už víme, jak tomu předejít.

Možná někoho zajímá, jakou to mělo dohru. Vcelku poklidnou. Babičce se vysvětlilo, že se dítě dívalo na Mrazíka a že se tudíž urážela zbytečně a to zaplacené divadlo že vůbec nevadí, že jsme o něj přišli. Hodná babička pochopí, jen ježibaba se urazí a odejde.. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama