Říjen 2017

Boj

31. října 2017 v 12:35 Téma týdne

(Toto téma týdne si nemůžu nechat ujít.. přidávám svou trošku dat do sběrny a děkuji za přečtení, případně za okomentování. Bo učený z nebe nespadl a dle mého článku s názvem "Přežijeme základní školu" nejspíš do základky opět patřím.)

Právě ve chvíli, kdy zaplňuju prázdnou stránku myšlenkami na téma boj mě napadá spíše jiný nadpis. Život je pes.
Můj poklidný růst v dospěláka s příjemným dětstvím a občasnými výhybkami jiným než normálním směrem nabral v posledních měsících obrátky a tak slovo boj slýchám ze všech stran. Na otázku jak se dnes mám odpovídám obligátním Život je pes a pes má v genech boj. No tak zatím žiju a bojuju. Ale doteď sama nevím za co.

Zasloužená dovolená

31. října 2017 v 11:21 Alfovy postřehy
A je tu vrchol léta. Kdo neprožil svoji vytouženou dovolenou během první poloviny, jistě se těšíc na druhou půlku pomalu vyhledává destinaci, kde si odloží na chvíli tělo a zrak spočine na krásách Čech, nebo jiných zemí. Každému podle libosti.
Mě připomíná letní shon dovolené, nabídky cestovek a vyskakující okna z booking.com napadající nervový systém stejně důkladně jako ten předvánoční, potažmo Vánoce a svátky klidu, chcete-li.

8 z 10 žen nenávidí žehlení

31. října 2017 v 11:20 Alfovy postřehy

Je tomu skutečně tak. A já jsem jedna z těch osmi. V podstatě si toto tvrzení ověřit nemůžu, poněvadž jsem ještě nenarazila na ty 2 z 10. Kohokoliv se zeptám, jestli se těší na žehlení plného kopce prádla, například po návratu z dovolené, na mě vyvalí oči a myslí si něco o bláznovi.

5 dní s cizincem

31. října 2017 v 11:19 Alfovy postřehy
A je to tu..
Dílo, které započal můj synátor, jest dokonáno. Pro vás, co netušíte, přečtěte si nejdříve kapitolu s názvem "Máte email".

Máte EMAIL!

31. října 2017 v 11:18 Alfovy postřehy

Píp... Píp... Telefon mi dává najevo, že mi přišla emailová pošta.
Otráveně otevírám, protože poslední dobou mojí poštu zaplavují samé spamy, lákající na nákup zajímavě laciných výrobků, dále faktury na zaplacení internetu, reklamy na bezva slevy, faktury za telefon, a podobné zajímavé emaily, které určitě snesou odklad..

Kdopak to klepe?

31. října 2017 v 11:17 Alfovy postřehy

Děti jsou profesionálové ve svém umění, kterak dostat dospělého do úzkých. V jednom takovém případu si díkybohu už matně vybavuji, jak jsem zůstala bez schopnosti cokoliv říct, můj syn mi sebral vítr z plachet, v době, kdy jsem to nejvíce potřebovala.

Přežijeme základní školu?

31. října 2017 v 11:16 Alfovy postřehy

My věkem starší jsme, alespoň doufám, prošli základní školou. Máme nejrůznější vzpomínky, příjemné i ty méně příjemné a když nám někdo připomene léta ve školních lavicích, nejednomu z nás se vykouzlí na rtech úsměv a vzpomínky na nejvýraznější učitele a učitelky.

2 věci, které si nevybereme

31. října 2017 v 11:10 Alfovy postřehy

Ono jich možná bude na světě víc, vnímavější jedinci už nyní ví o dalších pěti, deseti.. já mám ale na mysli dvě. Základní klišé. Tchýně a soused.

Úvodem

31. října 2017 v 11:00 Alfovy postřehy
Po letech odříkání a hledání smyslu v blogu jsem dospěla k názoru, že kdo nic nezkusí, na nic nepřijde. Nechci a neumím učit a předávat mé poznatky z nových zkušeností, protože se nepovažuji za experta ani v jednom oboru. Co jsem vystudovala, tím se také živím a nedělám to (myslím a doufám) špatně. Nicméně v tomto oboru je spousta jiných kapacit, se kterými když se postavím vedle na podium, uvidím tak maximálně chloupky u jejich kotníků. A tak proto se do jejich práce nehrabu a ani se o to pokoušet nebudu.